Advarsel
 • This parser only supports VCARD and VCALENDAR files
 • Content is:

  Moved Permanently


  Moved Permanently


  The document has moved
onsdag, 23 august 2017 19:34
Ranger denne artikkelen
(0 Stemmer)

Informasjon om Solberg turn

Informasjon om Solberg Turn

 

Solberg turn er en undergruppe til Solberg Sportsklubb. Vi er en relativt liten gruppe, og har som mål ågi et godt og variert tilbud til alle våre medlemmer. Vi har både breddepartier for barn i alle aldre og konkurransepartier for de litt eldre. Turn kan være såmye, men vi ønsker at alle våre medlemmer skal fåoppleve hvor allsidig og morsomt det kan være. Påvåre barnepartier har vi fokus påallsidig trening, med mye rytme og lek, påde litt eldre partiene har vi valgt åkonsentrere oss om turngrenen troppsgymnastikk.

Partier på Solberg Turn 2017/2018:

➢     Lekepartiet 3-6 år: Her skal barn lære grunnleggende bevegelser med lek som utgangspunkt. Her har man alt fra hinderløype til bevegelse til musikk. Dans vil ogsåbli vektlagt. Det skal være moro åbevege seg og bruke kroppen. Det er ønskelig at foreldre bidrar ved behov.                                                                                           Mandag kl. 17.15 - 18.00 Killingrud Ungdomsskole

 

➢     SALTO: 1.-3.klasse: Dette er et parti hvor noen grunnleggende øvelser står i sentrum; matte, kasse og trampett.

Onsdag kl. 17.30 19.00 Solberghallen

 

➢     SALTO: 4.klasse: Dette er et parti hvor man viderefører de grunnleggende øvelsene; matte, kasse og trampett.

Mandag kl. 18.00 19.30 Solberghallen                                  

Ø  ASPIRANTER: 5.klasse: Bygger videre pådet barna har lært påSALTO. Fokus påtrampett og tumbling.  Forberedelser til konkurranseparti (rekrutt).

Mandag 18.00-19.30 Solberghallen

         Fredag: 16.30 – 17.00 Solberghallen

 

Ø  Rekrutt/Junior:Bygger videre pådet barna har lært påSALTO. Fokus påtrampett og tumbling. Konkurranseparti, deltar på3-4 konkurranser i året.    (NB: venteliste såsend evt mail til Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den. )   

     Mandag kl. 19.00 – 21.00, Solberghallen.

Fredag kl. 16.00-18.30 KUN REKRUTTER OG JUNIORER (Lukket parti)

 

➢     5.KLASSE, REKRUTT OG JUNIOR: Div.alternativ trening som rytme, styrke, kondis etc.                                                                                Tirsdag kl. 18.00-19.00 Killingrud Ungdomsskole

 

➢     Aerobic damer: Tilbud til de som vil være i form og ønsker en treningsøkt i sosialt lag. Dette er et parti som passer for voksne i alle aldre.             Mandag kl. 19.00 20.00, Killingrud ungdomsskole.

 

➢     Damer tabell – vårsemester: Dette er et parti som stiller påstevne om våren. Dette er for voksne damer som synes det er moro åholde seg i form, hvor det sosiale spiller en viktig rolle og hvor man har en verdig avslutning påvårparten.                                                                                          Mandag kl. 20.00 –21.00, Killingrud ungdomsskole.

Priser

Pr semester:

Lekepartiet:                                             650,-
SALTO:                                                      900,-
Rekrutt/Junior/aspiranter:
1 trening per uke                                    900,-
2 treninger per uke                                1400,-
3 treninger per uke                                  1600,-
Aerobic og damer tabell:                        500,-

 

I tillegg må det betales medlemsskap til Solberg Sportsklubb som faktureres en gang pr år via hovedforeningen i Solberg Sportsklubb.

 

 

Kontaktinformasjon

Info legges fortløpende ut på facebook under gruppa:

Solberg Turn

Ønsker du kontakt med styret i Solberg Turn kan du sende mail til

Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Vi vil være tilgjengelig her og svare så fort som mulig.

Mail sendes ut via minidrett, så det er viktig at deres kontaktinformasjon er oppdatert der: www.minidrett.no

Hvert parti må kunne stille med 1-2 foreldrekontakter, som kan være behjelpelig med ulike oppgaver(f.eks. sentrale dugnader fra klubben, informasjonsspredning). Er dette noe du kunne tenkt deg? – send oss en mail!

Ikke nøl med å ta kontakt dersom du har innspill, spørsmål eller gode ideer!

Vennlig hilsen fra styret i Solberg turn :))

 

 

Regler for Solberg Turn

 

•     Påmelding ved ålevere skjema til trener, samt at kontaktinfo er oppdatert påhttp://www.minidrett.no innen 1.oktober. Dette måutføresfor at barnet kan delta påtreningene. Trener tar opprop ved hver trening.

•     Det forventes at foreldrene er til stede påLekepartiet.

 

•     Foreldrene mågjerne være til stede påtreningene i Solberghallen, men det er ønskelig at de sitter påtribunen.

 

•     Det forventes at utøveren møter til trening i rett tid.

•     Utøveren skal vente i garderoben til trener kommer. Dette pågrunn av sikkerhet.

•     Treningstøy: tettsittende antrekk, barbeint/turnsokker med gummi føtter. Håret i strikk.Ingen smykker. Drikkeflaske.

•     Det er ikke tillat åbruke apparater uten trener sin tillatelse.

•     Det forventes at alle utøvere viser god oppførsel, og respekt ovenfor andre utøvere og trenere.

•     Treneren er sjefen i hallen og ansvarlig, lytt til trener.

•     Det forventes at utøvere og foreldre møter påjul- og sommeravslutning, og at utøvere møter påtrening helt frem til avslutningen.

 

Sist redigert onsdag, 23 august 2017 19:40
Mer i denne kategorien « Årshjulet Solberg turn 2017

Kalender & Neste

 1. Kalender
 2. Neste
loader
Ingen oppføringer er funnet
next
prev

Facebook & Twitter

 1. Facebook
next
prev

Her finner du oss

loading map...
Click item below to move to

Brukermeny

Kopirett - Solberg Sportsklubb